Gerbiami studentai

Kviečiame jus pasirinkti 7-o semestro studijų modulį „Kriptologija“ (P170B111), kuris skirtas supažindinti Jus su matematiniais metodais naudojamais kriptografinėse sistemose. Kriptografinės sistemos yra viena iš Informacinės visuomenės technologijų, kurios skirtos e. valdžios ir e. verslo sistemų aptarnavimui.

Informacinės visuomenės kūrimas, tai prioritetinė Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos vystymosi kryptis. Informacinė visuomenė sukuria naują darbo rinką, kuriai reikalingi e. technologijų, tame tarpe ir kriptografinių sistemų specialistai. Tai plataus profilio aukštos kvalifikacijos Informacinių Technologijų (IT) specialistai, kurie turi žinias ir gebėjimus matematikos, informatikos ir telekomunikacijų srityje.

Kriptografinės sistemos netolimoje ateityje plačiai įsiskverbs į visas Informacinės visuomenės gyvenimo sritis, kur bus reikalinga informacijos sauga. Tai finansų, duomenų ir e. dokumentų saugos sritys ir t.t.

Mokymui naudosime pažangiausias technologijas. Tam mes sukūrėme interneto svetainę, kurioje besimokantieji ras visą reikalingą informaciją.

Pasirinkę šį modulį studentai pasigamins savo e. parašą ir iš mūsų Sertifikatų centro gaus akademinio e. parašo (a-sign) sertifikatą, kurį naudos mokymo procese. Paskaitos bus tiesiogiai ir interaktyviai transliuojamos internetu, kaip tai dabar vykdoma kiekvieną penktadienį 12 val., transliuojant populiarias kriptografijos paskaitas. Paskaitų medžiaga galima peržiūrėti archyve bet kuriuo patogiu metu.

Kriptologijos modulio paskaitų temos:

  1. Įvadas
  2. Aritmetika ir algebra
  3. Sudėtingumo teorija
  4. Vienkryptės funkcijos
  5. Simetriniai šifrai
  6. Asimetrinė kriptografija
  7. Raktų apsikeitimo protokolai
  8. Santraukos funkcijos
  9. DSA, ECDSA kriptosistemos
  10. E. pinigai
  11. Bitų įteikimo schemos, pokeris per internetą
  12. Paslapties padalijimo schemos
  13. Nulinio atskleidimo įrodymai
  14. Autentifikacijos protokolai

Laboratoriniai darbai:

  1. RSA kriptosistemos raktų generavimas.
  2. E. parašo sertifikato gavimas ir E. parašo programos (EPP) panaudojimas bylų pasirašymui ir prieigai prie resursų gauti.
  3. Lauko Zp ir generatoriaus sukūrimas; aritmetiniai veiksmai.
  4. Lauko GF(2n) sukūrimas ir aritmetiniai veiksmai.
  5. Vienkryptės funkcijos (VKF) ir jų tyrimas.
  6. Raktų apsikeitimo protokolai (RAP).
  7. Šifravimas su simetriniais AES ir Vernamo šifrais, panaudojant bendrą raktą.
  8. Santraukos funkcijos.
  9. Asimetrinės kriptografinės sistemos.
  10. E. pinigų paėmimo protokolas.
  11. E. pinigų išleidimo protokolas.
  12. E. pinigų inkasacijos protokolas; sukčiavimo prevencija.

Semestro metu, reikės atlikti visus laboratorinius darbus, paruošti jų ataskaitas ir apsiginti. Laboratorinių darbų įvertinimas sudarys 70 proc. galutinio balo. Likusią pažymio dalį (30 proc.) sudarys egzaminas.

Jei turite klausimų galite užsukti į 327A kabinetą Elektronikos rūmuose arba rašykite e. paštu Eligijus.Sakalauskas@ktu.lt.